Patrikról

1998. május 23-án született Salgótarjánban, majd 7 évesen kezdett hegedűt tanulni szülővárosában. Zeneiskolás évei alatt több megyei-, és regionális versenyen ért el helyezést, 2011-ben az MVM által kezdeményezett Adj teret a tehetségnek! programban is részt vehetett. Ebben az évben az Országos Liszt Ferenc Műveltségi Vetélkedőn Arany Cum Laude díjat kapott. Tanulmányait a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium hegedű szakán folytatta Tuska Zoltán növendékeként, ahol 2017-ben OKJ-s szakképzettséget szerzett.

Nyolc éves kora óta foglalkoztatja a komponálás, sokáig autodidakta módon tanulta, de az utolsó középiskolás évében bejárt Barabás Árpád tanár óráira. Első nagyobb sikerét a 2016-ban megrendezett Sugár Rezső Zeneszerzőversenyen érte el, ahol 2. helyezett lett.

2017-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Zeneszerzés szakára felvételt nyert Fekete Gyula tanszékvezető, rektorhelyettes osztályába. Az első tanévében, 2018-ban a Beethoven Budán Zeneszerzőversenyen 1. helyezettet ért el Meine Qual c. kompozíciójával. Ezt több országos -és nemzetközi versenyeredmény követte. A legrangosabbak ezek közül: 2018-ban a Bartók Világverseny döntőse, valamint a Szokolay InspirArt Zeneszerzőverseny 2. helyezettje volt. 2019-ben a Zeneakadémia megmérettetésén 1. díjban, az ostravai Generace, valamint a 2022-es, Japánban megrendezett Ise-Shima Nemzetközi Zeneszerzőversenyen Különdíjban részesült.

2021-ben a Zeneakadémia tanévnyitó ünnepségén Neszlényi Andor-díjat vehetett át, melynek alapítója Neszlényi Judit, Amerikában élő zongoraművész, zeneszerző.

2022-ben Junior Prima díjjal jutalmazta a szakmai grémium zeneszerzői és előadóművészi munkásságát.

2022-ben szerezte kitüntetéses mesterdiplomáját Bella Máté vezetésével a Zeneakadémián, jelenleg az egyetem doktori képzésének hallgatója zeneszerzés szakirányon. Emellett 2022/23-as tanévben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zeneszerzés szakán tanított tanszéki demonstrátori pozícióban.

2021. szeptember 1-én a budapesti Szent István Bazilikában mutatták be egyházi megrendelésre írt művét, melynek címe: Le Devleske (Az Istennek). Ez a zenetörténet első lovári nyelvű miséje, melynek újonnan lefordított szövegét Ferenc Pápa hagyta jóvá. A mű alapjául a vokális-, és instrumentális cigányzene szolgál, az egyszerű motívumoktól, a hangszerelésen és apparátuson keresztül, a formai felépítésig, minden a roma nép zenéjéből ered. Emellett egyes népek cigányzenéiből is kapunk ízelítőt a mű hallgatása közben. 2021. szeptember 9-én az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus keretein belül is felcsendülhetett a mű liturgikus keretek között Alfredo José Espinoza Mateus quito-i érsek főcelebrálásával. Mindkét alkalmon olyan egyedülálló művészek működtek közre szólistaszerepben, mint Farkas Rózsa Liszt-díjas cimbalomművész, Szőke Nikoletta Junior Prima díjas énekesnő, vagy Takács Nikolas harminckétszeres platina- és aranylemezes előadóművész. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar tagjaiból álló Grazioso Kamarazenekart Alpaslan Ertüngealp Artisjus-díjas, világszerte ismert isztambuli születésű magyar származású karmester dirigálta. A Kongresszus egyik alappilléreként fontos üzenetet hirdetett a mű: hidat képez ember és ember között, vallástól és származástól függetlenül.

Legtöbb szerzeménye alapja az európai cigányzene. Az autentikus roma népi zenétől kezdve a napjainkban is oly közkedvelt kávéházi cigányzenével bezárólag. De emellett nagy hangsúlyt fektet darabjai születése közben akusztikai és pszichológiai jelenségek megjelenítésére.  2021-ben az Új Nemzeti Kiválóság Program egyik ösztöndíjasa volt, ahol akusztikai korrelációk szimfonikus zenekaron való illusztrálásának lehetőségeit kutatta.

A zeneszerzés mellett továbbra is aktívan hegedül, valamint koncertszervezőként is működik. A 2017-es Sziget Fesztiválra meghívást kapott a Nemzetközi Sziget Szimfonikus Zenekartól egy hegedűs szerep betöltésére, majd következő évtől már a zenekar művészeti vezetőjeként vehetett részt a fesztiválon. 2018-tól szerepelhettek a klasszikuszenei színpadon fő műsoridőben a rendezvény időtartama alatt többször is. A zenekarral volt alkalmuk olyan világhírű szólistákkal is fellépni, mint Roby Lakatos és Lisztes Jenő, vagy a Virtuózokból ismert Kökény Tamás, Várady Gyula és Sándor Zoltán. De emellett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kiemelkedő szólista tehetségeinek is biztosítottak fellépési lehetőséget.

2019-ben a Sziget Fesztivál Nagyszínpadán több mint 70.000 főt számláló közönség előtt adhatta elő saját szerzeményét Drew Dolaz, amerikai táncos közreműködésével egy a ’Human Rights’ keretein belül megrendezett eseményen, ahol az iskolai szekálások ellen szólaltak fel.

2023-ban Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 150. évfordulójára a Főváros Önkormányzata és a Budapesti Fesztiválzenekar közös pályázataként kiírt nemzetközi zeneszerzőverseny győztese. A nyertes művet 2023. szeptember 2-án a Fesztivál Zenekar mutatta be Fischer Iván vezényletével a Hősök terén.

2023-ban az újonnan alapított Cziffra György Fesztivál Innovatív Zenei Projekt Díjának győztese. A 2025-ös évben a Cziffra Fesztivál szervezésében mutatják be nyertes koncepcióját. Az ötlet középpontjában a fiatalok megszólítása áll, melyben nagy szerepet kap a tér és a zene kapcsolata és ennek újragondolása, mindez egy jótékonysági koncert keretén belül. A 2024-ben megrendezett ostravai Generace Nemzetközi Zeneszerzőversenyen 3. helyezettet kapott Karma című darabjával. 2024. május 6-án az újonnan épült Magyar Zene Házában a 2023-as év Junior Alkotói Díjában részesítette az Artisjus nevű közös jogkezelő szervezet.

Tanulmányok:

2022-      : Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktori Iskola – Budapest

2020-2022: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem – Budapest
– MA-diploma megszerzése

2017-2020: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem – Budapest
– BA-diploma megszerzése

2012-2017: Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium – Budapest
– érettségi megszerzése